0.0 امتیاز / 0 رأی
چرتکه سو.دو.کو(تک رنگ)
تماس بگیرید

چرتکه سو.دو.کو(تک رنگ)

چرتکه سو.دو.کو(تک رنگ)

 

چرتکه ابزاری بسیار مؤثر برای آموزش ریاضیات محسوب می‌شود. چرتکه افقی کوچک دارای ۱۰ میله و هر میله دارای ۱۰ مهره رنگی است. از چرتکه جهت آموزش مفاهیم پایه‌ای همچون شمارش، جمع و تفریق‌های یک رقمی ساده تا چند رقمی پیچیده و ... استفاده می‌شود. چرتکه‌ها در یادگیری مفهوم عدد، سرعت عمل در تفکر، تقویت حافظه و تمرکز، استفاده‌ی همزمان از دو نیم کره‌ی مغز و همچنین هماهنگی بین چشم و دست و مغز کودکان تاثیر به سزایی دارند. چرتکه افقی کوچک برای حمل در کیف دانش آموز دارای اندازه‌ی بسیار مناسبی است.


سودوکو مخفف یک عبارت ژاپنی است و در لغت به معنای ” ارقام باید تنها باشند” است. به جداول سودوکو “جداول اعداد متقاطع” نیز می گویند. این بازی اولین بار در یک مجله پازل آمریکایی در سال 1979 انتشار یافت ولی بعد از آن ژاپنی ها به طور مستمر از این سرگرمی استفاده کردند. در حال حاضر این سرگرمی محبوبیت جهانی دارد و بسیاری از مجلات و روزنامه ها به صورت هفتگی یا روزانه اقدام به چاپ این جداول می کنند.

این بازی فکری، ساده و در عین حال پیچیده است و برای حل آن روش های ریاضی زیادی وجود دارد.

ویژگی های منحصر به فرد سودوکو

1- تصمیم گیری سریع بر اساس مشاهدات

سودوکو بازی است که بر پایه منطق و تفکر انتقادی است.  در این بازی نوآموزان و دانش آموزان با نوعی تصمیم گیری سریع روبرو هستند. کودکان و نوجوانان بازی سودوکو را به خاطر حس استقلال و کنترلی که در آن ها ایجاد می کند، دوست دارند. کودکان و نوجوانان، در این بازی یاد می گیرند که به سرعت بین عملی که انجام می دهند و نتیجه ارتباط منطقی برقرار کنند.

2- تقویت قدرت حافظه و قدرت یادگیری

بر اساس تحقیقات سودوکو حافظه ی نوآموزان و دانش آموزان را تا سن یازده سالگی تقویت می کند . سودوکو یک ابزار آموزشی مناسب برای بالا بردن قدرت استدلال است. علاوه بر این، بازی سودوکو به بچه ها در به خاطر سپردن اطلاعات کمک می کند.

 


نظرات کاربران

نظر بدهید

محصولات مشابه