0.0 امتیاز / 0 رأی
مدل کبد و کیسه صفرا
قیمت: 175500 تومان

مدل کبد و کیسه صفرا

گروه سنی  
دوره تحصیلی اول و دوم متوسطه
اهداف آموزشی پی بردن به ساختار و محل کبد و کیسه صفرا و نیز ارتباط رگ ها باآن و مجاری صفراوی
جنس PVC فاقدآزبست
نوع استفاده آموزشی
شرایط نگهداری  
موارد کاربرد این مدل ساختار و محل کبد و کیسه صفرا و نیز ارتباط رگ ها باآن و مجاری صفراوی رانشان می دهد. این مدل حدود اندازه طبیعی است قسمتی از سطح تحتانی یا ویسرال کبد ( سطحی که به سمت روده است) برای نشان دادن شبکه عروقی و مجاری صفراوی برداشته شده است.
وزن  
دقت  
طول ۲۵ سانتی متر
عرض ۱۲ سانتی متر
ارتفاع ۱۶ سانتی متر
تعداد قطعات  
اقلام همراه  

 
pvcبه کاررفته فاقدآزبست وموادسرطان زاست ،مدلها نشکن هستند ورنگهای  بکار رفته بدون سرب میباشند. درمدلهاازپارافین خوراکی وفاقدموادسمی استفاده شده و،کلیه قطعه ها صیقلی هستندوبراحتی درجای خودنصب می شوند.
هرمدل دارای راهنمای استفاده بادرج جزئیات میباشدوتمامی مراحل ساخت درکارگاهای شرکت وبااستفاده ازتوان داخلی کشورتولیدمیگردند.
هدف: پی بردن به ساختار و محل کبد و کیسه صفرا و نیز ارتباط  رگ ها باآن و مجاری صفراوی .این مدل حدود  اندازه طبیعی است قسمتی از سطح تحتانی یا ویسرال کبد ( سطحی که به سمت روده است) برای نشان دادن شبکه عروقی و مجاری صفراوی برداشته شده است.
کبد سنگین ترین غده به وزن تقریبی 5/1 کیلوگرم است محل آن در زیر دیافراگم در قسمت راست بالای شکم می باشد. رنگ کبد در حالت تازه قرمز تیره یا قهوه ای متمایل به قرمز به علت جریان خون زیاد در آن است .کبد نه تنها خون سرخرگی را از سرخرگ سیلیاک بلکه خون لوله گوارش را نیز از طریق سیاهرگ باب دریافت می کند. خون سیاهرگی کبد از طریق سیاهرگهای کبدی به سیاهرگ بزرگ زیرین وارد می شود. بنابر این کبد در سر راه جریان سیاهرگی روده ها، معده و پانکراس قرار دارد .تمام مواد جذب شده از روده به استثنای چربی که بیشتر توسط سیستم لنفاوی منتقل می گردد به کبد وارد می شوند. علاوه بر مواد هضم و جذب شده که در کبد تلفیق شده و ذخیره می گردد خون سیاهرگ باب مواد سمی مختلفی را به کبد می آورد که در آنجا خنثی شده و یا بوسیله کبد دفع می شود. صفرای تولید شده در کبد توسط مجاری صفراوی حمل می گردد. این مجاری باهم یکی شده و مجرای هپاتیک مشترک را می سازند. مجرای هپاتیک مشترک صفرا را از طریق مجرای سیستیک به کیسه صفرا می برند تا در آنجا ذخیره گردد. در موقع لازم صفرا از طریق مجرای سیستیک و مجرای صفراوی مشترک به دوازده می ریزد. محل ورود سیاهرگ باب، سرخرگ کبدی و محل خروج مجاری صفراوی از کبد ناحیه ای به نام ناف کبد است که در سطح تحتانی کبد قرار دارد. ( این مدل از یک قطعه به ابعاد 16×12×25 سانتی متر روی پایه نصب شده است)
برای دوره اول و دوم متوسطه


نظرات کاربران

نظر بدهید

محصولات مشابه