مدل دستگاه دفع ادراری ۴ تکه ( دراندازه طبیعی)
تماس بگیرید

مدل دستگاه دفع ادراری ۴ تکه ( دراندازه طبیعی)

گروه سنی  
دوره تحصیلی اول و دوم متوسطه
اهداف آموزشی پی بردن به ساختار، شکل و اندازه و ارتباط بخش های مختلف دستگاه ادراری محصول مرتبط پوستر کلیه ها و پوستر دستگاه دفع ادرار در انسان
جنس PVC فاقدآزبست
نوع استفاده آموزشی
شرایط نگهداری  
موارد کاربرد این مدل ساختمان قسمت های مختلف دستگاه ادارای را نشان می دهد. دستگاه ادراری از کلیه ها، میزنای، مثانه و پیشابراه تشکیل شده است .
وزن  
دقت  
طول ۱۵سانتی متر
عرض ۳۳ سانتی متر
ارتفاع ۴۸ سانتی متر
تعداد قطعات ۴
اقلام همراه  


این مدل ساختمان قسمت های مختلف دستگاه ادارای را نشان می دهد. دستگاه ادراری از کلیه ها، میزنای، مثانه و پیشابراه تشکیل شده است .

هدف: پی بردن به ساختار، شکل و اندازه و ارتباط بخش های مختلف دستگاه ادراری محصول مرتبط پوستر کلیه ها و پوستر دستگاه دفع ادرار در انسان عمل اصلی این دستگاه استخراج مواد زاید و سمی حاصل از متابولیسم مواد غذائی از خون و تنظیم میزان آب و الکترولیت های خون و مایع خارج سلولی است. کلیه ها بصورت زوج و در قسمت پشتی حفره شکمی قرار دارند و به رنگ قرمز قهوه ای هستند. به هر کلیه یک شاخه از آئورت بنام سرخرگ کلیوی وارد و سیاهرگ کلیوی از کلیه خارج شده به بزرگ سیاهرگ زیرین متصل می شود.

از هر کلیه یک لوله بنام میزنای نیز خارج شده و به مثانه که در حفره لگن قرار دارد می پیوندد. بافت کلیه شامل مویرگ های فراوان و لوله های ادراری است که بین آنها را بافت پیوندی پر کرده است. در برش طولی کلیه که در این مدل با برداشتن قطعه فوقانی کلیه راست قابل مشاهده است، دوبخش متمایز دیده می شود بخش قشری که تیره تر است و بخش مرکزی که روشن تر است. در جائی که میزنای به کلیه متصل می شودمحفظه ای بنام لگنچه قرار دارد. ابتدای لوله های ادراری به لگنچه متصل است و ادرار که حاوی مواد زاید خون مانند اسید اوریک، اوره، آب و برخی از نمکهاست به این قسمت می ریزد و از آنجا توسط حالب به مثانه وارد می شود. مثانه کیسه ای با جداره عضلانی است که می تواند منبسط شده و حدود 3cm 400 ادرار را در خود جای دهد. در دهانه خروجی مثانه دریچه ای ماهیچه ای وجود دارد که با انقباض خود مانع خروج ادرار می شود این دریچه در بزرگسالان در کنترل اراده است.این مدل به ابعاد 15×33×48 روی تخته نصب شده است.نظرات کاربران

نظر بدهید

محصولات مشابه