آموزش تصویری فندق پنجم ابتدایی
تماس بگیرید

آموزش تصویری فندق پنجم ابتدایی

فندق علوم پنجم دبستان

 

این مجموعه شامل 13 فیلم 8 تا 10 دقیقه ای است که بر اساس درس های کتاب علوم پنجم ابتدایی به صورت انیمیشن تلفیقی ساخته شده و موفق به دریافت تاییدیه از وزارت آموزش و پرورش نیز شده است.
در این فیلم ها تلاش شده است تا آموزش به صورت کاملا غیر مستقیم صورت بگیرد. ساختار فیلم ها به گونه ای ایست که دانش آموز تا انتهای فیلم با اشتیاق مجموعه را دنبال می کند و در پایان بدون اینکه متوجه شود از نظر آموزشی نیز تحت تاثیر فیلم قرار گرفته است. مثال ها و مصداق ها در این مجموعه از زندگی روزمره و فضاهای آشنا انتخاب شده است. سعی شده تا علاوه بر آموزش دانش در حوزه بینش و مهارت نیز مطالبی به مخاطبین آموزش داده شود. این فیلم ها مثل هر فیلم دیگری به دلیل خیال انگیز بودن، در پاره ای از موارد از حوزه مفاهیم مورد نظر سازندگان نیز فراتر رفته و ممکن است مخاطب را به درک مفاهیم جدیدی برساند.

فندق علوم پنجم دبستان

 

 

 

مجموعه فیلم های آموزشی علوم ابتدایی (فندق علوم پنجم دبستان)

اگر بگوییم که امروز میزان پیشرفت جوامع بشری بستگی به میزان پیشرفت نهاد های آموزشی آن جوامع دارد سخن گزافی نگفته ایم زیرا کامیابی و موفقیت انسان ها در جوامع امروزی ارتباط مستقیم با سطح آموزش آنها دارد و میزان این ارتباط روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.اگر کودکی درست آموزش ببیند در آینده،به احتمال زیاد،قادر خواهد بود به شغل مناسبی دست پیدا کند.او همچنین نیازمند آموزش هایی است تا بتواند همسر ایده آلی برای خود انتخاب کند و با آموزش دیدن می تواند پدر و یا مادر بهتری نیز برای فرزند یا فرزندان خود باشد به همین دلیل اهمیت آموزش در زندگی امروز،دولت ها و همه نهادهای اجتماعی و حتی همه افراد جامعه را موظف می کند که ترتیبی اتخاذ کنند تا امکان آموزش برای همگان فراهم شود. یکی از امکاناتی که می تواند نقش مهمی در آموزش ایفا کند فیلم است. فیلم به عنوان رسانه ای جذاب و تاثیرگذار می تواند ضمن جذب مخاطب به طرق مختلف ،مستقیم و غیر مستقیم،آموزش را امکان پذیر کند.

 

فندق علوم پنجم دبستان

مجموعه فیلم های آموزشی علوم ابتدایی ( فندق علوم پنجم دبستان ) شامل داستان هایی با ساختار تلفیقی است، انیمیشن سه بعدی و فیلم، که با محوریت مباحث علمی و بر پایه مخاطبین خود به ویژه کودکان توانسته است در طی زمانی نزدیک به 20 سال از شروع ساخت، محبوبیت بسیاری را در بین آموزگاران، دانش آموزان و خانواده ها به دست آورد.
شخصیت اصلی و نقش محوری این انیمیشن ها طوطی کنجکاو و بازیگوشی به نام فندق است که در تعامل با مجری برنامه که تنها صدای اورا می شنویم، درهر قسمت در ساختاری سرگرم کننده به آموزش مفاهیم علمی می پردازد. در سرتاسر فیلم ها، انیمیشن های بامزه و دوست داشتنی از رفتار و کارهای فندق و دیالوگ های جالب و در عین حال دقیق هر دو شخصیت ماجرا از طرفی و ریتم و تنوع سکانس ها و موقعیت ها از طرف دیگر، مخاطب را با خود تا به آخر داستان کشیده و ضمن سرگرم کردن او به شکلی کاملن غیر مستقیم مفهوم را به او آموزش می دهد.

– در این فیلم ها تلاش شده است تا آموزش به صورت کاملا غیر مستقیم صورت بگیرد.ساختار فیلم ها به گونه ای ایست که دانش آموز تا انتهای فیلم با اشتیاق مجموعه را دنبال می کند و در پایان بدون اینکه متوجه شود از نظر آموزشی نیز تحت تاثیر فیلم قرار می گیرد.

– مثال ها و مصداق ها در این مجموعه از زندگی روزمره و فضاهای آشنا انتخاب شده است.
– سعی شده تا علاوه بر آموزش دانش، در حوزه بینش و مهارت نیز مطالبی به مخاطبین آموزش داده شود.
– این فیلم ها مثل هر فیلم دیگری به دلیل خیال انگیز بودن، در پاره ای از موارد از حوزه مفاهیم مورد نظر سازندگان نیز فراتر رفته و ممکن است مخاطب را به درک مفاهیم جدیدی برساند .
– خانواده ها با کمک این فیلم ها می توانند ضمن آشنایی با مطالب درسی فرزندانشان از شیوه های استفاده شده در فیلم الگوبرداری کنند و برای درک بهتر مطالب با هماهنگی مدرسه به ایده های جدیدی دست یابند.
– این فیلم ها به هیچ عنوان جایگزین آموزگار نیست و چنین کاربردی نیز ندارد بلکه در خدمت تقویت کلاس درس، جذاب کردن فرآیند یادگیری و یاری آموزگار است.

فندق علوم پنجم دبستاننظرات کاربران

نظر بدهید